MARKA PATENT HUKUKU

MARKA PATENT HUKUKU

ASIK & PARTNERS, Marka, Patent, Telif Hakları konusunda deneyim sahibidir.

Dünyanın en büyük kozmetik grubunun çok uzun süre avukatlığını yapmak suretiyle, yüzlerce marka ve patent ihlali tespitlerinden dava süreçlerine kadar, ihtilafları yönetilmiştir.

Dünyanın en büyük otomotiv grubunun patent avukatlığı vesilesiyle, onlarca patent ihlali davalarında vekillik hizmetleri, engin deneyim sağlamıştır.

Hemen hemen Türkiye'nin her ilinde davalar açılmış, hak ihlalleri durdurulmuş, tazminatlar elde edilmiş ve cezai müeyyideler uygulatılmıştır.  

Patent konusunda yine dünyanın lider elektronik, otomotiv, kozmetik ve ilaç şirketlerine vekillik hizmetleri verilmiştir. Bu işler vesilesiyle son on beş yılda sayısız patent tescili, tescile itiraz, patent hakkına tecavüzün kaldırılması, tazminat ve ceza davaları dahil, engin tecrübe edinilmiştir. 

ASIK & PARTNERS olarak Türkiye'nin lider basın kuruluşlarına, film ve yapım şirketlerine, reklam ajanslarına avukatlık hizmetleri verilmektedir. Bu hizmetlerimiz sayesinde de fikri haklar, reklam hukuku ve dijital hukuk alanında bilgi ve deneyim kazanılmıştır.