DAVA VE İCRA

DAVA VE İCRA

Yerli ve yabancı müvekkil şirketleri Türk ve yabancı mahkemelerde, istedikleri dilde temsil etmekteyiz.

Müvekkillerin dosyalarının dava öncesi teftişi ve davaya alternatif çözüm yolları analizi, dava ikame edilmesi, günlük takibi, raporlanması, sonuçlandırılmasına kadar süreçte etkin vekillik hizmetleri vermekteyiz.

Fransa'da faaliyet yekimiz ile tüm Fransa'da davalarada taraf ehliyetimiz bulunmaktadır. Afrika'da Fildişi Sahili (Cote d'Ivoire) mahkemelerinde Türk müvekkillerimizi temsil yetkisine sahibiz.

Mesleki sorumluluk anlayışımız ve ilgili sigorta poliçelerimiz, müvekkillerimize azami özen borcumuzu garanti etmektedir.

ALACAK / İCRA TAKİBİ

Müvekkillerimiz, alacaklarını tahsil etmek için bize başvurduklarında, öncelikle bir strateji belirleriz. Amaç icra takibi başlatmak değil, alacağın tahsili olduğundan, amaca uygun dava öncesi strateji ve dava sürecinde strateji olmak üzere, iki ayaklı bir tahsilat yöntem belirleriz.

Uzman avukatlarımız, binlerce dava ve icra dosyası tecrübesi sayesinde, dava dosyası nasıl hazırlanır, içeriğinde neler olmalıdır, süreler nasıl idare edilir bilgilerine hakim, hak kayıplarının önüne geçebilecek ve hızlı tahsilat sağlayacak artı değer yaratırlar.

Yurt dışında tebligat prosedürlerine de hakim olmak, olmazsa olmaz bir uzmanlıktır. Borçlunun mal kaçırmasını engellemek, borçtan kurtulmak amacıyla yapılabilecek işlemleri önceden tahmin ve tespit etmek, bunlara önceden alınabilecek tedbirleri almak, olası hak kayıplarını engeller.

Müvekkilimiz borçlu tarafı olduğu durumlarda, özellikle itiraz sürelerinin kaçırılmaması, kendisine karşı borçlu olmadığı halde icradan tebligat gelmesi durumunda kötü niyetle açılmış icra takiplerinin bertaraf edilmesi, menfi tespit davası ve bunun ispat edilerek alacaklı taraftan kötü niyet tazminatı kazanılması gibi kişiye özel stratejiler müvekkil ile belirlenir.