FRANSA'DA HUKUK BÜROSU

FRANSA'DA HUKUK BÜROSU

Özgür Aşık Hukuk Bürosu, hem Fransa’da hem de Türkiye’de aktif bir şekilde avukatlık yapan birkaç avukat kadrosundan biridir.

Paris’in en merkezi Şanzelize (Champs-Elysées) bölgesinde bulunan Fransa Ofisimiz, Fransa’da Türk müvekkillerimize avukat kadrosu sunmaktadır. Ayrıca Türkiye’den Fransa’ya gidecek olan yatırımcılar, Fransa’da şirket kurmak isteyenler, Fransa’da oturum izni talep edenler de Özgür Aşık Hukuk Bürosunun Paris ofisinin olağan müvekkilleridir.

Fransa'da yaşamak isteyenler, kendilerine sunulan birkaç seçenek arasında en aşağıdaki 2 yoldan birine başvurmaları tavsiye edilir : 

1. Şirket (hisselerini) veya işyeri devralmak ;

2. yeni şirket kurmak veya Proje sahibi olmak.

Fransa'da kurulacak bir şirkete, limited veya anonim şirket olsun, "Fransız vatandaşı bir kişinin ve de en az 10 yıl oturumu olan bir kişinin yönetici olarak olması zorunluluğu" yoktur. 2005 yılında yapılan bir düzenlemeden sonra, artık T.C. vatandaşları, Fransız vatandaşlarıyla aynı "şirketlere hukuku" haklarına sahiptir. Ancak, fiilen şirketin yönetimi için Fransa'da sürekli ikamet edilmesi gerekirse, Müdür için oturum izni almak uygun olacaktır.